Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

W imieniu własnym oraz wszystkich Współbraci Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich pracujących przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, składam Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech Nowonarodzony Jezus  obdarzy Was swoimi darami: miłością, pokojem i nadzieją.

Życzeniami i darem modlitwy otaczamy Papieża Franciszka, naszego Biskupa Ordynariusza Jerzego, Biskupa Nominata Adriana, Kapłanów i Siostry Zakonne.  O przyjęcie życzeń prosimy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i dobrodziejów parafii i domu zakonnego. Modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, chorych, samotnych, starszych, przebywających w szpitalach i wszystkich, którzy te święta spędzają daleko od rodzinnego domu.

W dniu dorocznej uroczystości składam serdeczne podziękowania naszym Siostrom Benedyktynkom za ich piękną posługę w Parafii. Dziękuję Panu Organiście Tomaszowi i Chórowi Parafialnemu. Dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św., Lektorom, Ministrantom, Scholii,  Asyście Procesyjnej, Grupom parafialnym, modlitewnym i formacyjnym. Dziękuję rodzicom, młodzieży i dzieciom. Dziękuję naszym sympatykom z Ełku i z okolic Ełku. Dziękuję dobrodziejom naszej Parafii, z naszego miasta i innych miast naszej Ojczyzny.  Dziękuję za stałe wsparcie modlitewne i za wsparcie finansowe. Dziękuję za prace wykonywane przy kościele i domu zakonnym: dziękuję zakładom pracy i osobom indywidualnym. Dziękuję urzędnikom, nauczycielom i służbie zdrowia. Pozdrowienia przekazuję wiernym innych wyznań i wszystkim ludziom dobrej woli. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia nadesłane na adres parafii i domu zakonnego.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały Adwent przychodzili na roraty, szczególnie dziękujemy dzieciom. Dziękujemy Ks. Rafałowi Przestrzelskiemu CRL za prowadzenie Mszy Świętej Roratniej przez cały Adwent.

2. Serdecznie dziękujemy Ks. Łukaszowi Bugale CRL i wszystkim, którzy  zbudowali szopkę i udekorowali kościół. Panu Kozłowskiemu wyrażamy wdzięczność za ofiarowanie i za dostarczenie z Gospodarstwa w Nowej Wsi Ełckiej choinek do kościoła.
3. Dzisiaj o godz. 17.00. zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Przyjdźmy całymi rodzinami, aby śpiewać kolędy.
4. Jutro: czwartek, 26 grudnia, drugi dzień świąt - Święto  Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.  Msze Święte jutro jak w każdą niedzielę. Taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
5. Także w czwartek  o godz. 19.00 koncert świąteczny. Usłyszymy „Te Deum” Wolfganga Amadeusza Mozarta i najpiękniejsze polskie  kolędy w wykonaniu Chóru Kontrapunkt, sopranistki Małgorzaty Trojanowskiej z towarzyszeniem Ełckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Sulimy. 
6. W sobotę, 28 grudnia święto Świętych Młodzianków. W tym dniu w naszym  w kościele o godz. 17.15 modlitwa przebłagalna, a po niej procesja z zapalonymi świecami do katedry św. Wojciecha. W katedrze o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza Święta.
7. 28 grudnia przypada ostania niedziela miesiąca. Zapraszamy na kolędowy Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00.
8. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy od czwartku, 2 stycznia 2020 r. Plan kolędy jest umieszczony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godz. od 8.00 do 10.00.
9. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tace. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w Parafii. 

Miłego świętowania Bożego Narodzenia!

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl