Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

Na progu Nowego Roku Pańskiego 2020, składamy naszym drogim Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom serdeczne życzenia Noworoczne: niech Bóg pobłogosławi wszystkie dni Nowego Roku darem pokoju, niech Duch Święty oświeca drogi waszego życia swoim światłem. Życzymy zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. Niech Maryja, Matka Jezusa Chrystusa uprosi Wam wszystkim łaskę żywej wiary i mocnej nadziei.
1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Razem z całym Kościołem modlimy się o pokój na świecie. Od 53 lat, 1 stycznia jest dniem modlitwy o pokój.
2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Nieszporach i Nabożeństwie na zakończenie Starego Roku 2019.
3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek, 4 stycznia od godz. 8.00. Msza św. dla  dzieci o godz. 16.30. W sobotę o godz. 11.15 nabożeństwo pierwszej soboty.
4. Od jutra rozpoczniemy kolędę w naszej parafii. Kolęda rozpoczyna się o godz. 15.00, a w sobotę o 14.00. Kapłanom towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Prosimy, aby na stole był krzyż, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Plan kolędy na najbliższe dni:
- 2 stycznia (czwartek) - ul. Sikorskiego 2 (numery mieszkań od 1 do 60).
- 4 stycznia (sobota) - ul. Sikorskiego 2 (numery od 61 do 110), ul. Sikorskiego 4a.
Program kolędy znajduje się w przedsionkach kościoła i na stronie internetowej parafii. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
5. Konferencja przed chrztem w sobotę, 4 stycznia o godz. 17.00 w sali parafialnej.
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl