Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z tradycją kolędy będziemy śpiewali do 2 lutego, Święta Ofiarowania Pańskiego.
2. W piątek, 17 stycznia XXIII Dzień Judaizmu, w sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
3. Trwa Wizyta duszpasterska, czyli kolęda w naszej Parafii. Od poniedziałku do piątku kolędowanie rozpoczynamy od godz. 15.00, a w soboty od godz. 14.00.
Prosimy, aby przed kolędą przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń od religii. Księżom w kolędzie towarzyszą ministranci. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki.
Program wizyty duszpasterskiej jest umieszczony w przedsionkach kościoła, biuletynie i na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
- 13 stycznia (poniedziałek) - ul. Piłsudskiego 14 c, 16, 18a, 18b
- 14 stycznia (wtorek) - ul. Wojska Polskiego 52, 62a, 68, 70, 72a, 72b
- 15 stycznia (środa) - ul. Piłsudskiego 20
- 16 stycznia (czwartek) - ul. Wojska Polskiego 60,72
- 17 stycznia (piątek) - ul. Wojska Polskiego 58, 70a
- 18 stycznia (sobota) - ul. Wojska Polskiego 62, 66
4. Kancelaria Parafialna na czas kolędy będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
5. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
6. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Marię Jakutowicz, + Zofię Mierzejewską. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Szczególnych łask Bożych życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. 

Kanonicy Regularni Laterańscy

Kanonicy.pl