Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

1. Dzisiaj przypada druga niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego.
2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie  Św. Agnieszki, w piątek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, w sobotę Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. 
3. We wtorek 21 stycznia, Dzień Babci. Wszystkim Babciom, a także wszystkim Dziadkom, którzy swoje święto będą obchodzili w środę 22 stycznia, życzymy Bożej  opieki , zdrowia  i potrzebnych Bożych darów na każdy dzień.
4. Parafialny Zespół Caritas informuje, że we wtorek 21 stycznia w godz.14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.
5. Zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który będzie miał miejsce za tydzień- w ostatnią niedzielę miesiąca, 26 stycznia o godz.19.00.
6. Trwa wizyta duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 15.00,  a w soboty od godz. 14.00. Prosimy, aby podczas kolędy na stole był krzyż, świece, woda święcona, kropidło i Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytu lub ćwiczeń  od religii. Ofiary składane ministrantom są przeznaczone na fundusz ministrancki. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w przedsionkach kościoła, w biuletynie i umieszczony na stronie internetowej parafii.
Plan kolędy na najbliższe dni:
• 20 stycznia  (poniedziałek) - ul. Armii Krajowej 9,
• 21 stycznia ( wtorek)- ul. Wojska Polskiego 54,56,
• 22 stycznia (środa) - ul. Wojska Polskiego 50,
• 23 stycznia (czwartek) - ul. Wojska Polskiego 67,71a,
• 24 stycznia  (piątek) - ul. Wojska Polskiego 48,48a,48b,48c,51,55,57 61,61a,63,69, 69a,71,
• 25 stycznia (sobota)- ul. Wojska Polskiego 22, Pułaskiego,  Mickiewicza 2.
7. Kancelaria Parafialna na czas kolędy będzie czynna od wtorku do piątku w godz. od 8.00 do 9.00.
8. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone dzisiaj na tacę.  Dziękujemy za ofiary indywidualne na prace remontowe prowadzone w parafii.
9. Z naszej rodziny parafialnej Pan Bóg powołał do wieczności + Mariana Cieślukowskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy zdrowego odpoczynku. Szczególnych łaski życzymy wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przyjmować kolędę. 

Kanonicy Regularni Laterańscy


Kanonicy.pl