Najświętszego Serca Jezusowego

Parafia Rzymskokatolicka w Ełku

Parafialny Zespół Caritas funkcjonujący przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku informuje, że w najbliższy wtorek, 21 stycznia w godz. 14.00-16.00, będzie wydawana żywność osobom, które dostarczyły skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.

Uwaga, produkty spożywcze będą wydawane tylko w tym dniu!

We wtorek, 21 stycznia przypada Dzień Babci, a dzień później - 22 stycznia jest Dzień Dziadka. Poza spotkaniem z nimi lub - jeśli są daleko - rozmową telefoniczną, każdy wnuk powinien pamiętać o tym, żeby się za nich pomodlić. Naprawdę, bardzo tego potrzebują! Możemy posłużyć się np. modlitwą Benedykta XVI za dziadków:

Panie Jezu, narodziłeś się z Dziewicy Maryi, córki świętych Anny i Joachima. Patrz z miłością na dziadków na całym świecie. Ochraniaj ich! Oni są bogactwem dla rodzin, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa.
Wspieraj ich! Kiedy przybywa im lat, niech wciąż będą dla swojej rodziny mocnymi filarami wiary ewangelicznej,
stróżami szlachetnych wartości rodziny, żywymi skarbcami trwałych tradycji religijnych.
Spraw, by jako nauczyciele mądrości i odwagi przekazywali przyszłym pokoleniom owoce swoich dojrzałych doświadczeń ludzkich i duchowych.

Czytaj więcej...

Ksiądz Adrian Józef Galbas SAC, były prowincjał Księży Pallotynów w Poznaniu, mianowany przez Ojca Świętego Franciszka biskupem pomocniczym diecezji ełckiej, przyjmie 11 stycznia 2020 roku w katedrze pw. Św. Wojciecha sakrę biskupią.

Głównym konsekratorem będzie bp Jerzy Mazur, a współkonsekratorami abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce i abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Kazanie wygłosi abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

6 stycznia 2020roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami setek miejscowości w Polsce i poza jej granicami. Tradycyjnie będzie miał miejsce również w Ełku – początek na Placu Św. Jana Pawła II.Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzą ełczan i gości od godz. 13.00.

Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

Drodzy Parafianie Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku
Drodzy Przyjaciele i Dobrodzieje naszej Parafii
i Kanoników Regularnych Laterańskich

Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie.
- w adwentowej refleksji,
- w skupieniu i przy konfesjonale,
- w ciszy wyczekiwania,
- przy wigilijnym stole,
- przy ołtarzu Jezusa Chrystusa,

do szczerego i otwartego serca niech przyjdzie Bóg
byśmy Go mogli dać wszędzie tam, gdzie Go potrzebują.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia
i Szczęśliwego Nowego Roku 2020
życzy
ks. Piotr Walczak CRL – proboszcz i przeor
razem ze Współbraćmi i Współpracownikami

Czytaj więcej...

Wizytę duszpasterską w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku rozpoczniemy od czwartku, 2 stycznia 2020 r. Kolęda w dni powszednie od godz. 15.00, a w sobotę od godz. 14.00. Na czas kolędy kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00 do 10.00.

Plan kolędy na przyszły tydzień:       

  • 2 stycznia (czwartek) - Sikorskiego 2 (numery mieszkań od 1 do 60)
  • 4 stycznia (sobota) - Sikorskiego 2 (numery mieszkań od 61 do 110), Sikorskiego 4a

Szczegółowy plan na pozostałe dni stycznia i lutego można znaleźć na stronie internetowej parafii (zakładka Kolęda 2020).

W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia niedobrze byłoby przegapić nawet jednego ze szczególnych dni Adwentu. Dlatego mamy dla was propozycję nie do odrzucenia! Rekolekcje adwentowe w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.

Rekolekcje potrwają cztery dni, od II Niedzieli Adwentu (8 grudnia) do środy (11 grudnia) włącznie, a wygłosi je ks. Zbigniew Regucki, kapłan z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Program rekolekcji:
Msze Święte z nauką rekolekcyjną w niedzielę:

Czytaj więcej...

W 2019 roku początek Adwentu wypada 1 grudnia. Chcesz dobrze przeżyć czas przygotowania na Narodzenie Pańskie? Przyjdź na roraty! Warto choć na trochę się zatrzymać, aby nie dać się ponieść świątecznej atmosferze, zanim te święta faktycznie się zaczną, bo wtedy łatwo przeżyć Boże Narodzenie bez Boga.

Do kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku na roraty zapraszamy codziennie, od poniedziałku do soboty, na godz. 6.30. Roraty są Mszą św. celebrowaną ku czci Najświętszej Maryi Panny. Razem z Maryją przeżywajmy czas oczekiwania na przyjście Jezusa.

Czytaj więcej...

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na koncert uwielbieniowy, który odbędzie się w niedzielę, 17 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku.

Wieczór pełen utworów chrześcijańskich, uwielbienia Boga, modlitwy, duchowych uniesień i wzruszeń zapewni chór GospElk działający przy Ełckim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Wydarzenie współfinansowane z budżetu Miasta Ełku.

Kanonicy.pl